Правильний догляд за дитячим одягом

Правильний догляд за дитячим одягомУ цій статті ми розглянемо питання: як правильно доглядати за дитячими речами, поділивши догляд за дитячим одягом на наступні основні етапи:

 1. Догляд за речами новонародженого
 2. Правила прання дитячого одягу
 3. Боротьба з плямами на одязі малюка
 4. Правила сушки дитячих речей
 5. Правила прасування одягу дитини
 6. Як гладити речі з різних тканин
 7.  Правила зберігання речей дитини

Правила догляду за дитячим одягом мають під собою не лише естетичний сенс, але і практичний, адже від правильності прання, сушки, прасування і зберігання одягу малюка, безпосередньо залежить його здоров'я.

Відхід за речами новонародженого

Особливу увагу варто приділити догляду за речами новонародженого. Оскільки при народженні малюк частково дихає шкірою, одяг новонародженого має бути виключно натуральним, зручним, підібраним за розміром, чистим, тобто ретельно випраним, правильно просушеним і пропрасованим. Прати одяг новонародженого необхідно при високих температурах, щоб вбити мікроби. Можна навіть кип'ятити (наші мами і бабвсі так і робили). Сушити речі малюкові необхідно в сухому чистому місці: закритий балкон, чиста батарея, спеціальна сушка у будинку. Діткам в перший місяць життя пропрасовувати одяг необхідно з двох сторін, особливо доки не заживе пупкова ранка, двостороннє прасування також пом'якшує тканину і шви на речах.

Правила прання дитячого одягу

Прати дитячі речі треба окремо від речей дорослих. Білі речі прають окремо від кольорових речей. Прання робиться або господарським милом (вручну), або спеціальним дитячим порошком (у пральній машинці). Дитячий порошок відрізняється від звичайних пральних порошків тим, що не має запаху, не містить фосфатів, різного роду хімічних вибілювачів, барвників, добавок. Важливо також ретельно полоскати речі дитини. Якщо ви стираєте речі в машинці, то після прання поставте їх на додаткове полоскання. Якщо перете вручну, то прополіскуйте до тих пір, поки вода не стане прозорою.

Якщо у вашого малюка з'явився висип на тілі або інша алергічна реакція, то порошок варто замінити!

Віджимання дитячого одягу має бути щадним, щоб речі не деформувалися і довше зберігали зовнішній вигляд. Якщо ви перете вручну, то віджимайте речі дбайливо.

Боротьба з плямами

Якщо у вас є дитина, то ви розумієте, що плям на дитячому одязі не уникнути: відразу це плями від їжі, пізніше, як дитина почне ходити і вивчати світ - це можуть бути плями від трави, бруду, пластиліну і тому подібне. Тому пам'ятаєте, основний спосіб вивести пляму - це якнайскоріше зняти брудну річ і обробити господарським милом, або спеціальним засобом для виведення плям для дитячого одягу. Ні в якому разі не здайте дитячі речі в хімчистку, і не варто використовувати звичайні засоби для виведення плям, оскільки їх склад обтяжений компонентами, які можуть викликати свербіж, почервоніння, висип і інші алергічні реакції у дитини. Краще всього під час їжі використати слинявчик. А на вулицю і для ігор не надівати занадто дорогі серцю речі.

Правила сушки дитячих речей

У теплу пору року сушити речі краще всього на вулиці (безумовно якщо ви живете в екологічно чистій зоні: приватний будинок, дача за містом), оскільки вихлопні гази і пил - не кращі супутники для здоров'я і безпеки вашого малюка. Міським жителям дитячі речі можна сушити на закритому балконі або в квартирі на сушарці. Взимку найшвидший спосіб висушити речі дитини - це батарея. Але треба стежити, щоб вона була чиста і не була іржава. За допомогою такого способу, ви додатково зволожите повітря в квартирі. Сушити у ванній дитячі речі можна, головне стежити, щоб в ній не було грибка, оскільки грибок може стати причиною алергії і інших дитячих хвороб, тому будьте пильні. Трикотажні і вовняні речі не варто вішати сушитися на вірьовки, вони втратять форму, розтягнуться і деформуються, їх краще розкласти на сухому рушнику на рівній поверхні, щоб вбралася зайва волога, і тільки потім (напівсухими) досушити звичайним способом.

Правила прасування одягу дитини

Важливим гігієнічним моментом є прасування дитячого одягу. Адже така термообробка остаточно вбиває всі мікроби, а також допомагає пом'якшити тканину (у тому числі шви), що робить одяг малюка ніжнішим, комфортнішим і безпечнішим.

Перше правило прасування: для немовляти, у яких не зажила пупкова ранка і на протязі першого місяця життя малюка, речі прасують з двох сторін, після можна прасувати з одного боку.

Як прасувати речі з різних тканин?

Як правило, на бірці з виворітного боку речі, виробники вказують правила прасування тієї або іншої речі, тому уважно вивчіть бірку. Якщо ж температурний режим і те, як необхідно прасувати річ - не вказано, то ми підготували основні правила для різних тканин:

 • Шовк гладять з виворітного боку речі, заздалегідь не бризкаючи водою, щоб не створювати на поверхні складки і згини, вони виникають від нерівномірної вологи.
 • Бавовняні речі гладять трохи недосушеними із зовнішнього (лицьовий) боку - це надасть тканині блиск.
 • Лен. Дитячі речі з цієї тканини гладять також недосушеними і з лицьового боку гарячою праскою.
 • Вовняні речі (щоб уникнути усадки) гладять через вологу марлю. Якщо вовняна річ висохла і втратила форму або зім'ялася, то щоб її реанімувати треба розпарити: якщо ваша праска з парогенератором досить обробити паром, або ненадовго повісити над парою, наприклад, в гарячій ванні, це допоможе речі набути правильної форми.
 • Велюр і оксамит краще всього гладити у висячому положенні паровою праскою, щоб не м'ялися ворсинки.
 • Трикотаж гладять по напряму петель.

Правила зберігання речей дитини

Якщо ви плануєте другу дитину, і хочете зберегти речі свого малюка, то кращим способом для цього будуть вакуумні пакети. Як вони працюють? Чисті, просушені і пропрасовані речі складають в пакети, і після цього за допомогою пилососа з пакетів витягується повітря, тим самим перетворюючи їх на тонкі, що істотно економить простір в шафі. Те, що вміщується у велику коробку легко сховається у будь-де(навіть невеликій шафі). Щоб речі дитини довше зберігали гарний зовнішній вигляд і форму дотримуйтеся основних правил зберігання:

 • Зберігати речі треба обов'язково чистими, випрасуваними, бажано в чохлах, так в них не заведеться міль, і вони довше будуть в хорошій формі.
 • Не зберігайте поряд речі з хутра і речі з тканини.
 • Не зберігайте речі на сонці і взагалі уникайте довгого їх знаходження під прямими сонячними променями, так вони швидко втратять колір і пожовтіють.
 • Не дозволяйте нікому приміряти речі своєї дитини (особливо дітям щільніше).
 • Ні в якому разі не зберігаєте брудними речі, оскільки це платформа для розведення мікробів і молі.
Наслідуйте інструкції на бірці і нашим порадам, тоді дитячі речі служитимуть вам довше!

 

 

Ми працюємо по всій Україні

Даруємо 1000 грн за краще відео!Хочу