Особливості прання одягу з трикотажу. ТОП-5 порад експерта

Купуючи одяг, ми надіємось на те, що він буде служити протягом тривалого часу. Однак це залежить не тільки від якості тканин, а й від правильності догляду. Одяг із трикотажу потребує дотримання особливих рекомендацій щодо прання, прасування та сушіння. Саме про них ми і поговоримо сьогодні.

Особливості трикотажу

Трикотажне полотно складається із незліченної кількості однакових петель. Нитки особливим способом сплітаються між собою, використовуючи для цього спеціальне обладнання. Технологія виготовлення цього полотна нескладна та не дуже затратна, тому ціни на трикотажні вироби доволі доступні. Однак вони мають ряд суттєвих переваг:

 • натуральність. Трикотажний одяг – ідеальний як для дітлахів, так і дорослих. Він приємний на дотик та не викликає алергічних реакцій;
 • зручність. Одяг з трикотажного полотна не парить та не електризується. Він дуже практичний, оскільки не втрачає форму навіть після багаторазового прання;
 • безпечність. Речі, виготовлені з якісного трикотажу, не подразнюють шкіру навіть при тісному контакті. Матеріал відмінно вбирає вологу, дозволяє шкірі «дихати».

До ключових переваг трикотажного одягу варто віднести їх зносостійкість, універсальність, практичність, доступну вартість. Однак всі вони не мають значення, якщо нехтувати рекомендаціями щодо догляду за речами.

Прання одягу з трикотажу: ключові поради

Більшість людей за звичкою перуть речі, максимум відсортувавши їх за кольором. Але трикотажний одяг для дітей та дорослих потребує більш ретельного догляду. Він має складатися з декількох етапів. Пропонуємо кожен з них розглянути більш детально.

Підготовка до прання

Яскрава шкарпетка, білизна, дитяча кофтинка – такі знахідки часто з’являються в машинці вже після прання. А все тому, що перед цим, підготовка була здійснена не належним чином. Щоб уникнути помилок, необхідно:

 • відсортувати його за кольором;
 • вивернути на виворіт, аби мінімізувати утворення ковтунців;
 • обробити сильно забруднені речі мильним розчином;
 • спакувати одяг до сітки/мішка для прання.

Останній пункт хоч і не обов’язковий, але дуже бажаний. При наявності будь-яких декоративних елементів, таких як стрази, вишивка і т. д., спеціальні мішки допомагають захистити тканину від пошкоджень в процесі прання.

Ручне прання трикотажного одягу: загальні рекомендації

Прання руками – оптимальне рішення для одягу з трикотажного полотна. Однак навіть обираючи цей спосіб, слід дотримуватися деяких важливих рекомендацій.

Умови

Рекомендації

Температура води

Вона не має перевищувати 40 °С. Якщо вода буде занадто гарячою, тканина деформується, якщо холодною – бруд не відіпреться.

Засіб для прання

Варто купувати неагресивні засоби: капсули, гелі, мило. Не слід активно терти речі, оскільки вони змінять форму.

Віджим

Віджимати трикотажний одяг слід по довжині, не сильно здавлюючи.

Полоскання

Важливо не змінювати температуру води, тому вона має бути приблизно такою ж, як і при пранні.

На перший погляд, ніби прості рекомендації. Однак далеко не всі їх дотримуються. І дарма! Вони допомагають значно збільшити термін експлуатації одягу.

Прання у машинці

Які б дорогі та багатофункціональні не були пральні машинки, але вони можуть легко зіпсувати навіть якісний одяг. Аби цього не сталося, необхідно правильно вказати параметри для прання. А саме:

 • температура води. Оптимальний варіант – до 40 °С;
 • режим. Варто обирати «Ручний», «Делікатний» або «Щадний». Але слід перевірити параметри на дисплеї, оскільки в налаштуваннях може бути більша температура води чи сильний віджим, що категорично не рекомендується;
 • полоскання. В параметрах пралки необхідно обрати функцію «Подвійне полоскання».

Не слід прати за 1 раз занадто багато трикотажного одягу, заповнюючи машинку «під зав’язку». Під час такого прання речі можуть сплутатись між собою та деформуватися. Рекомендується заповнювати приблизно 2/3 барабана.

Прасування, сушіння та зберігання одягу з трикотажу

Навіть після належного прання, все ще є ризики пошкодити трикотажний одяг. Сушіння та прасування також є важливими етапами догляду, тому про них не варто забувати.

Сушити одяг з трикотажу потрібно в горизонтальному положенні. Для цього можна розкласти його на рушнику чи простирадлі. В іншому випадку, є ризики виникнення заломів та розтягнень.

Деякі речі з трикотажу взагалі не потребують прасування, наприклад, з інтерлоку. Інші ж, достатньо легко пройти теплою праскою, використовуючи марлю чи тонку тканину, при чому, з виворотної сторони. При наявності декоративних елементів, їх потрібно ретельно обходити праскою.

Щоб трикотажний одяг не втратив свій початковий вигляд, необхідно його правильно зберігати, дотримуючись таких рекомендацій:

 • акуратно складати. Легкі речі – зверху, тяжкі – знизу стопки;
 • сортувати окремо білий, чорний та кольоровий одяг;
 • розділити полиці на сезони. Не варто зберігати літні та зимові речі разом;
 • акуратно складати одяг, не трамбуючи його.

Будь-які заломи, розтягнення, дрібні пошкодження, ковтунці і т. д., псують зовнішній вигляд трикотажного одягу. Відповідно, з часом він стає непридатним до використання. Тому аби максимально продовжити цей термін, необхідно дотримуватись простих рекомендацій.

ТОП-5 порад експертів

Крім загальних рекомендацій, є ще деякі секрети, які допомагають зберегти трикотажний одяг та насолоджуватись ним протягом декількох сезонів. Експерти радять:

 • додавати 1 ч. л. гліцерину на 1 л води під час полоскання трикотажного одягу. Після цього можна ще раз сполоснути речі, але вже у розчині з нашатирним спиртом, розведеним у такі й же пропорції;
 • готувати засіб для прання самостійно. Для цього потрібно натерти 200 г господарського мила, розтопити його, додати 200 г соди та 3 л води. Після ретельного розмішування, засіб можна використовувати через 24 години;
 • вирівнювати деформації на вологому одязі. Якщо річ розтягнулася, виправити це можливо. Для цього достатньо розкласти одяг на рівній поверхні та гарно розправити його. Це може врятувати річ тільки поки вона мокра;
 • для видалення ковтунців слід використовувати тример. Це допоможе значно покращити загальний вигляд улюблених речей;
 • сушити одяг у місцях, де на нього не потрапляють прямі сонячні промені. Ультрафіолет значно пошкоджує тканину, вона стає менш яскравою.

Аби трикотажний одяг служив довго, важливо купувати його у перевірених постачальників, які мають сертифікати, підтверджуючі якість товарів. Такі елементи гардероба, при дотримані рекомендацій щодо прання, сушіння та зберігання, будуть радувати своїх власників протягом як мінімум декількох сезонів.

Ми працюємо по всій Україні

Даруємо 1000 грн за краще відео!Хочу