Як правильно вибрати повзунки для новонароджених

 Досвідчені мами можуть обрати повзунки, просто глянувши на них та спробувавши матеріал на дотик. Однак у вагітних жінок часто виникають складнощі, оскільки асортимент товарів цієї категорії доволі великий. Давайте детальніше поговоримо про те, які повзунки купити в пологовий будинок, скільки їх потрібно та як правильно обрати, аби новонародженому малюку було комфортно та безпечно.

Повзунки: історичний екскурс

Перші повзунки з’явилися близько 100 років тому. Якщо раніше дітей ретельно сповивали, аби вони не могли рухати ніжками та ручками під час сну, то зараз рекомендації лікарів суттєво відрізняються. Епоха «свободи для малюків» привела до збільшення попиту на ясельний трикотаж. Батьки малюків, які все ж вирішили не сповивати дитину, а одягати в комфортний одяг, ретельно обирають наряди, щоб забезпечити комфорт малюку. Однак питання, як їх обирати залишалося відкритим ще багато років.

Виробники одягу для новонароджених швидко зорієнтувалися і почали активно відшивати моделі, розмір яких варіювався, залежно від параметрів дитини. Найменшим є 18, але деякі продавці користуються іншою таблицею, згідно з якою варто обирати 36 розмір.

Вибір розміру дитячих повзунків

Асортимент повзунків на українському ринку доволі великий. Трикотажні фабрики ретельно обирають фасони, аби малюкам було комфортно, а батькам – зручно одягати дітей. Довжина залежить від виду. Їх розділяють на:

 • кнопкові;
 • з зав’язками;
 • на лямках, ґудзиках;
 • штанці.

Традиційними і найпопулярнішими є повзунки-штанці. Вони практичні, зручні та комфортні для дитини, оскільки не здавлюють ніжну шкіру малюка. Саме такі повзунки найчастіше купують в пологовий будинок.

При виборі розміру такого одягу варто орієнтуватися на ріст та вік дитини, а також таблицю розмірів продавця. Існує декілька розмірних сіток:

 • вітчизняна;
 • італійська;
 • європейська;
 • міжнародна і т. д.

Кожна з цих розмірних сіток має свої позначення, тому розміри повзунків для дітей суттєво відрізняються. Однак найпоширенішою є наступна таблиця:

Вік малюка, місяці

Зріст в см

Розміри повзунків

Ступінь подвійних розмірів

0-3

50-54

56 (18)

50-56

3

58-62

62 (20)

56-62

6

63-68

68 (22)

62-68

9

69-74

74 (24)

68-74

12

75-80

80 (26)

74-80

Щоб не помилитися з вибором розміру, все ж рекомендується звертати увагу на розмірну сітку конкретного виробника. Наприклад, ТМ «Арлекін» пропонує повзунки таких розмірів:

Ріст дитини (см)

Розмір

56

36

62

40

68

44

74

48

80

52

Повзунки для новонароджених мають вільний крій, оскільки вони не повинні сковувати рухів дитини. Тому при їх виборі в українського виробника трикотажного одягу, достатньо акцентувати увагу на рості малечі.

Критерії вибору дитячих повзунків

Дитячий одяг має відповідати ряду вимог, які слід враховувати перед покупкою. До ключових можна віднести наступні:

 • натуральність. Не варто обирати синтетичні речі, оскільки вони можуть викликати алергічну реакцію. Натуральний трикотаж – оптимальний варіант для новонароджених;
 • гіпоалергенність. Перший шар одягу, який постійно контактує з ніжною дитячою шкірою, має бути виключно натуральним. Варто обирати повзунки з інтерлоку, куліру, рібани, начісу і т. д.;
 • безпечність. Головна умова – відсутність будь-якого декору, який може створювати дискомфорт дитині;
 • відповідність розміру. Не варто обирати занадто малі повзунки або з запасом. В будь-якому з цих випадків, дитині буде незручно, оскільки одяг буде або стискати шкіру, або сповзати.

Хоча перший рік життя дитині не важливі візуальні характеристики одягу, все ж для батьків цей нюанс відіграє не останню роль. Враховуючи різноманітність асортименту, який пропонує ТМ «Арлекін», можна швидко обрати та замовити недорогі повзунки, які тішитимуть батьків та будуть зручні дитині.

Повзунки в пологовий будинок

Обираючи одяг для новонародженого в пологовий будинок, слід не забути купити найважливіші елементи гардероба для малечі. А саме:

Кількість одягу може варіюватися, але на перший час потрібно мінімум 3-4 штуки кожного елементу. Якщо дитина має народитися в теплу пору року, достатньо купити легкий трикотажний одяг, якщо в холодну, то варто замовити більш теплий.

Також варто заздалегідь замовити гарний комплект одягу для виписки з пологового будинку, оскільки в перші дні після народження дитини, батьки зазвичай мають багато клопотів і часу купити додаткові речі може просто не вистачити.

Догляд за повзунками: основні правила

Щоб одяг для новонародженого можна було використовувати як мінімум до моменту, поки дитина виросте з нього, слід дотримуватись основних рекомендацій щодо догляду. Вони стосуються не тільки повзунків, а й всіх елементів дитячого гардероба. Серед основних варто виділити наступні:

 • прати одяг варто при низьких температурах (до 30 °С);
 • використовувати щадний дитячий пральний засіб;
 • віджимати вручну або на мінімальних обертах;
 • прасувати не сильно розігрітою праскою (1-2 режим).

Неправильний догляд може призвести до втрати форми трикотажного одягу, зміни його кольору. Тому варто дотримуватись цих простих рекомендацій, які дозволять зберегти гарний вигляд будь-яких елементів дитячого гардероба протягом тривалого часу.

Вигідні покупки дитячого одягу

Купити дитячі повзунки та інші речі для новонароджених за доступними цінами можна безпосередньо у виробника. ТМ «Арлекін» є надійним постачальником українського трикотажу, який відмінно себе зарекомендував не тільки на вітчизняному ринку, а й за кордоном. 

Якісний одяг може коштувати дешево, якщо замовляти його без посередників. Оформлюйте замовлення на сайті ТМ «Арлекін» і ви впевнитеся в тому, що недорогий одяг для новонароджених українського виробництва не уступає по якості закордонним аналогам, а ціна його значно нижча.

Ми працюємо по всій Україні

Даруємо 1000 грн за краще відео!Хочу