Після тренувань, вологий спортивний одяг є ідеальним середовищем для розвитку бактерій. Тому аби одноклітинні організми не мали змоги активно шкодити власнику одягу, варто подбати про належний догляд за ним. Важливо не тільки регулярно прати спортивний одяг, а й правильно його сушити, прасувати та зберігати. Саме про це ми і розкажемо у статті.
Секрети правильного прання спортивного одягу
Інформацію щодо догляду за конкретним одягом можна знайти на етикетці. Зазвичай виробники надають наступні рекомендації:
- режим прання;
- прасування;
- хімчистка;
- сушіння і т. д.
Ця інформація може бути подана у вигляді значків. Тому, навіть якщо спортивний одяг закордонного виробництва, розібратися доволі просто. Важливо ознайомитися з рекомендаціями завчасно, аби не зіпсувати спортивний одяг після першого ж прання та максимально продовжити строк його служби.
Кожна тканина потребує різного догляду. Наприклад:
Матеріал |
Режим прання |
Трикотаж |
Льон або бавовна |
Поліестер |
Делікатний |
Двунинка |
Ручний або делікатний |
Лайкра |
Ручний |
Занадто гаряча вода та сильний віджим можуть зіпсувати речі, особливо якщо в їх складі є поліестер. Сушити спортивний одяг краще подалі від радіаторів опалення. Будь-яке джерело сильного тепла чи сонячні промені, негативно впливають на стан цих елементів гардероба.
Догляд за спортивним одягом з принтами чи вишивкою
Такі речі виглядають ексклюзивно та стильно. Однак перед їх пранням варто детально ознайомитися з інформацією на етикетці. Зазвичай одяг з вишивкою чи принтами потребує більш ретельного догляду:
- використання виключно рідких засобів для прання;
- ручний або делікатний режим;
- відсутність інших речей у пральній машині;
- прасування на низьких температурах з виворітного боку;
- легкого режиму віджимання і т. д.
Принти та вишивка дуже вразливі до зовнішнього впливу. Тому аби речі з таким декором служили довго, необхідно слідувати рекомендаціям виробників та правильно за ними доглядати.
Секрети сушіння та прасування спортивного одягу
Трикотажні речі, а також в складі яких є поліестер, дуже чутливі до впливу високих температур. Вони можуть змінити форму і стати непридатними до використання. Тому важливо дотримуватись наступних рекомендацій:
- виконувати інструкції виробника, які вказані на етикетці;
- не сушити спортивні речі на батареї чи поблизу джерел високих температур;
- уникати попадання прямих сонячних променів;
- при використанні машини для сушки, обирати делікатний режим;
- гарно розвішувати спортивний одяг, використовуючи тремпель, або ж розкладати на рівній поверхні;
- сушити речі у гарно провітрюваному приміщенні.
Більшість елементів спортивного гардероба не потребують прасування. В разі необхідності, можна використовувати праску виключно на низькій температурі. Також варто уникати пари, оскільки вона може пошкодити синтетичні волокна, що призведе до деформації тканини.
Зберігання речей для спорту: важливі поради
Догляд за спортивним одягом включає не тільки його прання, сушіння та прасування, а й зберігання. Тільки комплексний підхід дозволяє максимально продовжити строк їх експлуатації.
Виробники не часто вказують інформацію про особливості зберігання речей для спорту. Тому навіть при відсутності таких даних, варто дотримуватись наступних порад:
- не кидати до пральної машини вологий одяг. Після тренування його слід просушити. Тільки після цього можна прати;
- футболки, бриджі, шорти та інші невеликі елементи гардероба потрібно зберігати на полиці. Кофти та штани краще розвішувати на тремпелі;
- не зберігати спортивні речі біля джерел різкого запаху, оскільки вони швидко його поглинають.
Ефективність тренувань залежить від багатьох факторів, і якісний та гарний одяг також відіграє важливу роль. Щоб він якнайдовше зберігав свій початковий вигляд, потрібно дотримуватись простих рекомендацій по догляду. Таким чином вдасться отримувати ще більше задоволення від занять спортом, оскільки одяг буде служити не один рік та виглядати стильно та привабливо навіть під час сильних навантажень.